Zábavný park

Zábavné parky sú samostatné oblasti, ktoré zahŕňajú obchody, kolotoče a reštaurácie, zvyčajne rozložené do veľmi rozsiahleho priestoru. Na rozdiel od karnevalov či veľtrhov, mnoho z väčších zábavných podnikov zaberá niekoľko štvorcových kilometrov. Mnohé z nich sú viac zábavné komplexy, než parky.

Ak sa hovorí o zábavných parkoch, väčšina ľudí okamžite myslí na Disneyworld (микрокредиты онлайн), jeden z najväčších zábavných parkov vôbec. Má výrazný motív, alebo tému, podľa ktorej sú usporiadané atrakcie, horské dráhy a obchody.

Myšlienku týchto parkov možno vystopovať prinajmenšom do stredoveku, kedy sa masy zabávačov a hudobníkov zišli v nejakej mestskej časti alebo parku, kde ukazovali svoje zručnosti pre pobavenie miestnych obyvateľov. Po niekoľko dňoch alebo týždňoch sa títo umelci presunuli do ďalšieho mesta alebo oblasti. V roku 1133 sa konala Bartholomew Fair, ktorá je považovaná za prvú akciu s charakterom zábavného parku vôbec.

Zábavný park, ako ho dnes poznáme, je len moderným stelesnením tohto starého konceptu. Ruské koleso bolo prvou zábavnou jazdou. Dnes sa v jednom parku nachádza mnoho rôznych kolotočov a horských dráh, ktoré sú sprevádzané rôznymi stánkami s občerstvením a obchodmi, kde si môžete kúpiť balóny, hrnčeky a iné rôzne suveníry.

Aby rodinný výlet do zábavného parku bol aj naozaj zábavný, ponúkame Vám zoznam ôsmich položiek, ktoré by ste nemali zabudnúť pribaliť do Vášho ruksaku či kabelky.

  • Vlhčené utierky – nezáleží na tom, v akom veku sú Vaše deti; mať obrúsky po ruke je vždy dobré. Môžete ich použiť na umývanie rúk, utretie škvrny z trička alebo nohavíc.
  • Lekárnička – nemáme na mysli rozsiahli zoznam liečiv a tabletiek, pretože také majú k dispozícií na stánkoch prvej pomoci priamo v areály. Stačí zopár leukoplastov a tabletky proti horúčke alebo bolesti, prípadne cukríky na kašeľ.
  • Opaľovací krém – deti nakrémujte pred návštevou zábavného parku v lete už doma, ale určite si zoberte aj cestovné balenie zo sebou, keďže niektoré atrakcie sú spojené s vodou alebo poobede faktor ochrany treba znovu obnoviť.
  • Plastové vrecúška – slúžia na uschovanie mobilného telefónu, aby zostal v suchu alebo odloženie koláčika z obeda, môžete do nich vložiť aj prípadné mokré oblečenie. Hodia sa aj na ľadový obklad v prípade veľkých horúčav alebo na uschovanie menších hračiek.
  • Jednorazové pršiplášte alebo pončá – kúpite ich lacno v skoro každom obchode a môžete ich využiť na ochranu pri vodných dráhach alebo v prípade náhlej búrky. Sú ľahké a po použití ich môžete jednoducho vyhodiť.
  • Maškrty – v zábavných parkoch nikdy nie je nedostatok potravín, ale stále sa oplatí zo sebou nosiť malé vrecúško so sladkosťami. Deti sú často z množstva rôznych atrakcií unavené a takáto prestávka s maškrtou ich určite nabudí. Taktiež rôzne sladké tyčinky alebo ovocia, ako napríklad jablká a pomaranče sú vhodné na malé občerstvenie. Môžete si ich dať napríklad v prípade chuti, ak práve čakáte v rade na niektorí z kolotočov. Vyhliadka.
  • Fľaša s vodou – ak je vonku veľmi horúcu, určite nezabudnite na hydratovanie. Zoberte si fľašu s vodou, ktorú budete vedieť kedykoľvek znovu napustiť čerstvou priamo z kohútika s pitnou vodou.
  • Malá peňaženka – neberte si zo sebou Vašu veľkú peňaženku. Stačí Vám menšia peňaženka s minimálnym množstvom kariet alebo hotovosti. Zmenšite tak riziko odcudzenia a následných vybavovačiek a problémov.