Ubytovanie v Bratislave

Ubytovanie si môžete najlepšie zvoliť vždy vzhľadom na rozličné kritéria. Či už je to pomer ceny a výkonu alebo poloha. V každej kategórií bude určite pravdepodobne niekoľko hotelov, z ktorých si môžete vybrať. Tiež je druh hotela dôležitý podľa toho či sa chystáte na rodinný výlet, obchodnú cestu alebo užiť si nočný život.

Štvorhviezdičkové hotely v Bratislave poskytujú služby na veľmi vysokej úrovni. Izby sú na rovnakej úrovni v porovnaní s podobnými po celej Európe. Väčšie hotely zvyčajne majú na výber rôzne reštaurácie a obchodné služby, rovnako ako ďalšie vybavenie, vrátane krytého kúpania a/alebo fitness centra. Vždy sa pri ubytovaní treba spýtať na všetky možnosti, ktoré sú Vám k dispozícií. Regionálne hotely sú samozrejme menšie ako tie medzinárodné, ale venujú ešte väčšiu pozornosťou osobným a konštrukčným detailom. Raňajky, takmer vždy zahrnuté v cene, majú tendenciu byť vo forme bohatého bufetu. Väčšina z nich sa nachádza v historickom Starom Meste.

Hotely strednej kategórie v Bratislave pokrývajú všetky základné služby na veľmi uspokojivej úrovni: spoľahlivá recepcia a aspoň jedna reštaurácia alebo bar. Izby sú niekedy jednoduchšie zariadené, ale zahŕňajú štandardné vybavenie, vrátane vlastného sociálneho zariadenia, telefónu a televízie. Opäť platí, že raňajky sú pravdepodobne zahrnuté v cene. Lokácie sa líšia, s niekoľkými hotelmi v Starom Meste, ale väčšina sa nachádza o niečo ďalej, obvykle v tesnej blízkosti obchodných centier.

Hostely v Bratislave poskytnú len základné ubytovanie. Izby sú veľmi jednoduché, kúpeľňa je zvyčajne zdieľaná. Telefóny a iné doplnky nie sú priamo v miestnosti, aj keď sú k dispozícii v budove, najmä na recepcií. Nachádzajú sa ďalej od centra mesta, aj keď vždy s dobrým prístupom k verejnej doprave a parkovacím miestam.

V poslednej dobe veľmi obľúbené sú samoobslužné apartmány. Sú k dispozícii ako atraktívna alternatíva pre tých, ktorí hľadajú priestranné ubytovanie za výhodné ceny – a možnosť ochutnať, ako žijú miestni obyvatelia. S reštauráciami a supermarketmi k dispozícii v celom bratislavskom Starom Meste), ponúka pobyt v týchto apartmánoch atmosféru pohodlia domova.

Ako všeobecné pravidlo platí, že Staré Mesto zdržuje najlepšie hotely. Obchodné a výrobné oblasti, ako aj rezidenčné štvrte, majú tendenciu mať dobrý hotel v blízkosti. Budete mať ľahký prístup k prechádzkam po krásnych uliciach v ktorúkoľvek hodinu a mnoho aktivít je tu na dosah ruky. Za pekného počasia sa môžete potešiť prechádzkou cez Dunaj.

Nočný život v Bratislave sa odohráva tiež vo veľkej miere v Starom Meste, so svojimi nespočetnými nezabudnuteľnými barmi a kaviarňami pozdĺž každej ulice v pešej zóne. Najväčšie a najhlasnejšie tanečné kluby sú kúsok ďalej od centra. Na tieto miesta sa môžete ľahko dostať taxíkom alebo mestskou hromadnou dopravou za 15 minút alebo menej.

Keďže sa v Bratislave koná veľa obchodných stretnutí a konferencií je väčšina hotelov minimálne dvojhviezdičková. Samozrejme, že najlepšie služby a najväčšie konferenčné miestnosti sú poskytované v hoteloch najdrahších. Väčšina hotelov však má aspoň jednu zasadaciu miestnosť. Ak sa ale práve nechystáte cestovať do Bratislavy za prácou alebo obchodom, využite možnosť ubytovať sa v tomto nádhernom meste a preskúmať jeho krásy a tajné zákutia v bezprostrednej blízkosti Vášho hotela. Toto mesto sa jednoducho oplatí vidieť!