Hotely

Aby sme to odborne zhrnuli hneď na začiatok, hotel je obchodné zariadenie, ktoré poskytuje ubytovanie, stravovanie a ďalšie služby pre hostí.

Všeobecne platí, že aby prevádzka mohla byť nazývaná hotelom musí mať minimálne šesť spální, z ktorých aspoň tri musia mať samostatné WC. Hotely sú klasifikované do rôznych kategórií podľa “hviezdičiek”. Neexistujú žiadne úplne pevné parametre takýchto hodnotení, a preto americký hotel s určitým hodnotením, môže napríklad vyzerať veľmi odlišne od európskeho alebo ázijského hotelu s rovnakým hodnotením.

Nižšie ponúkame základné kritéria klasifikácie, aby ste si vedeli spraviť rýchly prehľad o poskytovaných službách jednotlivých kategórií:

  1.  Hotel – ponúka obmedzený rozsah vybavenia a služieb, ale drží svoje zariadenia na vysokej úrovni čistoty.
  2. Hotel – ponúka dobré ubytovanie a lepšie vybavené izby, s telefónom a pripojeným vlastným sociálnym zariadením.
  3. Hotel – ponúka viac priestranné izby dodávané s prvotriednymi dekoráciami, nábytkom a farebnou TV. Ponúka tiež jeden alebo viac salónikov.
  4. Hotel – je oveľa pohodlnejší a väčší. Ponúka výbornú kuchyňu, izbovú službu a ďalšie vybavenie.
  5. Hotel – ponúka najluxusnejších priestor, najširšiu škálu pohostinských služieb, rovnako ako plavecký bazén a športové a cvičebné zariadenia.

Ako si vybrať ten správny hotel pre Vás

Možnosti sú rôzne. Ale príliš veľa možností môže byť až ohromujúce. Pri rezervácii je toľko hotelov na výber, čiže je dôležité mať plán, aby ste si vybrali ten správny pre Vás. Nie je to vždy najviac vzrušujúca časť plánovania dovolenky, ale určite budete potrebovať miesto na spanie. Dodržiavaním nasledujúcich jednoduchých krokov, môžete ušetriť čas a znížiť frustráciu.

Bez ohľadu na miesto, kam idete, prvú vec, ktorú by ste mali spraviť je filtrovať hotely podľa Vašej požadovanej cenovej kategórie. Tak už jednoducho môžete vylúčiť všetky hotely, na ktoré Vám nebudú financie stačiť a zbytočne by ste boli len smutný, ak by ste si vybrali nádherný hotel a až na konci zistili, že naň vlastne nemáte.

V prípade, že stránka, na ktorej daný hotel hľadáte, má filter aj na vybavenie, vyberte si položky, ktoré považujete za dôležité. Napríklad si vyberte len hotely, ktoré majú Wi-Fi, bazén alebo parkovisko. Niekedy si môžete vybrať aj koľko hviezdičiek by ubytovacie zariadenia malo mať.

Po takomto vyfiltrovaní si môžete zoradiť zoznam. Buď to spravíte podľa ceny, ak je táto pre Vás najdôležitejším faktorom alebo podľa odporúčaný alebo hodnotenia hotela.

Nie menej dôležitým faktorov výberu je miesto, kam idete. Určite chcete byť blízko pláže alebo zaujímavosti, ktoré plánujete navštíviť. Alebo si prenajmete auto a chcete byť v blízkosti diaľnice alebo letiska? Je to len na Vás a Vašich preferenciách. Veľa stránok ponúka možnosť vybrať hotel priamo na mape, čiže si jednoducho pozrite, kam chcete ísť, a vyberte hotel nablízko. Hotelov je neúrekom a ten správny sa určite vždy nájde!

Niektorí ľudia chcú hotel s raňajkami zadarmo, zatiaľ čo iní dávajú prednosť jedlu v miestnej reštaurácii alebo pekárni. Ak chcete ubytovanie s Wi-Fi, prečítajte si, či je to zadarmo alebo za poplatok, a či je k dispozícii v celom hoteli, alebo len v spoločných priestoroch ako je napríklad recepčná hala. Taktiež si skontrolujte, či majú 24 recepciu otvorenú 24-hodín denne.