Čo kúpiť deťom na Mikuláša, alebo ako byť kreatívny rodič

Čas sviatkov sa blíži, už onedlho sa dočkáme tej ozajstnej Vianočnej pohody, nasýtenosti a spokojnosti. Ešte pred tým nás však čakajú prípravy. A skôr ako nás čakajú tie Vianoce musí predsa prísť Mikuláš. Neviem ako je to u Vás, ale u nás sa čo sa tohto týka dodržiavajú určité tradície. Čiže si čistíme topánky a dávame si ich do okien rovnako tak mladý ako aj starý. A plný očakávania si ideme ľahnúť, aby sme si ráno našli v čižmičke nádielky. V mnohých rodinách je to dnes tak, že sa do balíčkov dáva veľké množstvo sladkostí v podobe rôznych cukríkov, čokolád, adventných kalendárov a lízaniek beste wafelijzer.

Ak rodičia svojim malým ratolestiam sladké nedávajú snažia sa cukrovinky nahradiť hračkami, iný ovocím, či orieškami, alebo kozmetikou. My Vám však dnes ponúkame náhradnú alternatívu toho čo si dieťa v Mikulášskom baličku môže nájsť. Možno sa Vám to nebude pozdávať, ale skúste sa zamyslieť po čom naozaj dnešné deti, alebo vo všeobecnosti ľudia túžia a čo im chýba. Ak ste na to prišli sme radi. Je to čas, ktorý by spolu mohli ľudia tráviť. Adventný kalendár je naozaj súčasťou mnohých mikulášskych balíčkov na tom sa už po dlhé roky nič nemení. My Vám ale navrhuje vymyslieť si vlastný Mikulášsky balíček, ktorý ale nebude pozostávať zo sladkostí, ale z aktivít pre rodinu. Aj takýmto spôsobom si celá rodina môže spríjemňovať čakanie na Vianoce a sviatky. Predstavte si, že budete otvárať každý deň jedno číslo a za tým číslom sa bude nachádzať aktivita pre celú rodinu. Napríklad dnes pôjdeme do kina, upečieme si koláč, zahráme si monopoly, pomaľujeme si tvár a deti sa určite potešia ak sa napríklad za číslom bude schovávať ponuka, že mu budete celý deň bezpodmienečne slúžiť. Super je, ak sa vo Vašom blízkom okolí nachádza plaváreň, alebo herné centrum, dokonca aj knižnica, alebo čokoládovňa sú super.

Ak patríte k športovejším rodinám fajn môžu byť horolezecké steny, alebo možnosť apparaat voor een heerlijk ontbijt korčuľovania. Vašej fantázii sa medze nekladú. Je na Vás akú podobu Vami vytvorení kalendár bude mať. Rovnako vizuálnu ako aj technickú. Je najlepšie ak si úlohy pre rodiny vymyslíte sami, pretože kto lepšie pozná Vašu rodinu ako vy sám. Je fajn ak sa na zostavovaní kompletného adventného kalendára budete podieľať minimálne v páre. Veď predsa vždy je lepšie ak ste na vymýšľanie dvaja. Samozrejme nikde nie je povedané, že nesmiete svoje deti a rodinu obdarovať oboma spôsobmi. Teda sladkosťami aj aktivitami. Mnohé deti sa tiež totiž tešia ak si v čižmičke nejaké to prekvapenie nájdu. A tak kombinácia je asi celkom vhodná. Nezabúdajte však na to, že nič netreba preháňať, a že deti ocenia aj maličkosti. Nie je nutné vykúpiť celý obchod a zapratať pol izby. Vedzte, že na honosné a veľkolepé darčeky si deti učíme sami, ak si ho naučíme na to, že má očakávať veľa, veľa darčekov tak aj veľa, veľa darčekov v budúcnosti očakáva. A určitá skromnosť sa do dnešných dní zaiste hodí. Tak ešte pred tým než na dnes skončime z radami, Vám želáme čo najviac kreatívnych nápadov do Vášho balíčka a veľa šťastia.