Ako ušetriť peniaze ako rodič

Viete, kam Vaše peniaze idú každý mesiac? Jediný spôsob, ako skutočne spravovať Vaše výdavky, je zaviazať sa na mesačný výdavkový rozpočet – je to isté usmernenie pre to, na čo si dovolíte utrácať a zahŕňa všetko, od bývania až po dopravu, stravu, starostlivosť o deti a ďalšie. Jedná sa o jednoduchý, ale často prehliadaný spôsob, ako sledovať to, čo míňate. Trvá to trochu dlhšie a potrebujete veľa trpezlivosti – a kalkulačku – ale je dobré, zvyknúť si sledovať Vaše výdavky a príjmy každý mesiac. Pomôže Vám to byť zodpovednejší pri každodennom míňaní peňazí.

Zvyknite si nájsť výrobky za najlepšiu cenu online predtým, ako urobíte akékoľvek nákupy. Použite stránky, ktoré porovnávajú ceny daného produktu na viacerých známych webových portáloch, aby ste sa rýchlo dozvedeli, ktorí maloobchodníci majú položky, ktoré chcete za najlepšiu cenu. Potom pre ďalšie úspory zadajte názov predajcu a frázu zľavový kód do Vášho obľúbeného vyhľadávacieho nástroja. Prezrite si výsledky nájdených kupónov, ktoré Vám pomôžu ušetriť ďalších 10-40% /kredit247.com.ua/.

Nájdite si zásielkový obchod vo Vašej oblasti, ktorý vyhovuje Vášmu štýlu, a zvyknite si kupovať väčšinu oblečenia tam a zároveň predávajte predmety, ktoré už nepotrebujete. To Vám pomôže znížiť rozpočet na oblečenie a zároveň Vám umožní zakúpiť položky, v ktorých sa cítite dobre. Obchody s tovarom z druhej ruky sú ďalším veľkým zdrojom pre použité odevy a tovary pre domácnosť. A na veľké kúsky, ako napríklad nábytok, môžete sledovať online bazári alebo miestne blšie trhy.

Hovoríme svojim deťom po celý čas, že nemôžu mať všetko, ale žijeme podľa toho istého princípu? Vynúťte si, aby ste žili bez luxusu, môžete mať napríklad mesiac bez káblovej televízie, aby ste ušetrili peniaze.

Šetrite každý mesiac. To je kľúčom k šetreniu veľkého množstva peňazí. Napríklad, z vášho bežného účtu môžete každý mesiac automaticky preniesť finančné prostriedky na Váš sporiaci účet, aby ste ušetrili peniaze bez toho, aby ste o tom premýšľali. Ak potrebujete nastaviť menšie množstvo, je to v poriadku.

Väčšina obchodov s potravinami ponúka bezplatné členské kluby, ktoré podporujú vernosť obchodov. Zapísanie do týchto klubov a plánovanie nakupovania v obchode s tovarmi, ktoré sú v predaji, Vám môže ušetriť 20, 30, alebo dokonca 40 eur za každú nákupnú cestu. Zvážte možnosť zapojiť sa aj do iných klubov v obchodoch, ktoré často navštevujete. Ak ešte nemáte zákaznícku kartu do Vášho najobľúbenejšieho obchodu s oblečením, je najvyšší čas si ju vybaviť.

Plánovanie dopredu, čo budete jesť pre každé jedlo, Vám pomôže ušetriť peniaze na potravinách. Napríklad, plánujte na obed kurací šalát deň po tom, ako urobíte celé pečené kura. To Vám pomôže získať ďalšie jedlo z toho istého nákupu, a zároveň Vám to pomôže ušetriť čas a budete jesť zdravšie. Odporúčame používať online kalendár na vytvorenie plánu na obed a večeru v rámci dvoch týždňov, a potom nastaviť kalendár na opakovanie každej položky na každé dva nasledujúce týždne.

Môžete ušetriť veľa peňazí zdvojnásobením Vašich obľúbených receptov a zmrazením extra porcie. Táto príprava jedla na dvakrát Vám umožní kúpiť väčšie množstvo mäsa, ktoré je práve vo výpredaji, a tiež Vám ušetrí čas, keď jednoducho vytiahnete predpripravené jedlo z mrazničky. Zvyknite si pripraviť obedy Vašich detí (alebo ešte lepšie ich naučte, aby si obedy robili samy) a prineste si aj vlastný obed do práce.